3 x wolność.

„Wolność rządzi!” rzucił hasło pewien osioł (ale serio… osioł – osioł, a nie … osioł) w animacji komputerowo wspomaganej mocno, co w tytule ma nazwisko Maximiliana Schrecka znaczy tego gościa co to pierwszym Nosferatu był filmowym, w obrazie na podstawie powieści”Drakula” Stokera który to film popełnił Murnau niejaki (w roku 1922) dwojga imion Fredrich Wilhelm, a którego to aktora Schrecka ,wcielającego się w Drakulę, grał Willem Dafoe, udanie bardzo, w „Shadow of the vampire” (2000) kilkadziesiąt lat później. Nadążacie mam nadzieję?

Najlepszy przyjaciel ogra rzucił zatem hasło no i mnie natchnął, tym… no…Takim co do rymu jest z daktylem… O, wiem! Bakcylem!!! Bakcylem mnie natchnął wolności. Zupełnie do pełna natchnięty tym, z angielska, fridomem, zdecydowałem, że sobie wyprawię taką jakby Sobotę Filmożercy, pod hasłem właśnie: „Wolność rządzi”. Jakie filmy wybrałem to sobie pokombinujcie na podstawie poniższego kolażu słowno-muzyczno-obrazowego, krótkiego dość. Nie ma lekko, na tacy podawał nie będę. Ja wiem, że dziś to wszyscy tylko na łatwiznę i po najmniejszej linii chcą, a figa z makowcem. Nie tu. Tu zasady są moje i spartańskie oraz rurkowych spodni nie noszą. No dobra, trochu ułatwię. W pierwszym filmie gość ukręca głowy parkomatom(„A natural-born world-shaker”), w drugim naga kobieta śmiga po pustyni na Hondzie, a w trzecim za kratkami można ujrzeć osobnika (na poniższym filmiku 01:56 minuta) co w drugiej serii „Twin Peaks” przyniósł szklankę ciepłego mleka do pokoju (nr 315) agenta Coopera, który akurat skonsumować go nie mógł zbytnio gdyż postrzelony został wcześniej i w pozycji horyzontalnej bezwładnie leżał, aczkolwiek przytomnie. No teraz to już jakby wcale zagadki nie było. Już wszyscy wiedzą zapewne jakie to filmy trójcą wolności były.

P.S. – tak na marginesie napomknę, iż ową odzianą jedynie w kobiecość i urok osobisty motocyklistkę (na poniższym filmiku jest, a jakże), zagrała niejaka Gilda Texter obecnie z zawodu specjalistka od kostiumów, garderoby i takich tam, w Hollywood. Ironiczny podtekścik losu taki. Wolność rządzi! Howgh! 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii W oku i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „3 x wolność.

  1. W i kropka pisze:

    Ja wiem, ja! Mnie wybierz, mnie! Jak rzekłby … Osioł! Ale nic nie powiem, żeby wiernym czytelnikom, a także tym „przypadkowym” zabawy nie psuć! Ja tymczasem poznaje „wszystkie rodzaje deszczu”. Przed snem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.